Ukryj menu

 

W naszej placówce przy ul. Będzińskiej 41 realizujemy bezpłatne i dobrowolne szczepienia przeciwko HPV dla dzieci w wieku 12 i 13 lat (roczniki 2010 i 2011).

Szczepienia są refundowane dla dziewczynek, jak i chłopców.

Schemat szczepienia jest 2-dawkowy, 2. dawka podawana jest co najmniej po 6 miesiącach, jednakże nie później niż do 12 miesięcy od 1. dawki

I termin szczepień w naszej placówce – 21.06.2023 r.

W celu umówienia wizyty szczepiennej prosimy o kontakt mailowy pod adresem bedzinska@safmed.com.pl lub telefoniczny pod numerem 322900030. Wizytę można również umówić poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

 

Dlaczego warto zaszczepić swoje dziecko przeciwko HPV?

HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych. Dlatego powszechne programy szczepień przeciw HPV najczęściej wskazują na dziewczynki i chłopców w wieku 12-13 lat.

W Polsce w powszechnym programie szczepień przeciw HPV bezpłatnie dostępne są 2 szczepionki: 2-walentna szczepionka Cervarix i 9-walentna szczepionka Gardasil 9.