Niepubliczny Wielospecjalistyczny
Zakład Opieki Zdrowotnej Safmed

"Zdrowie nie jest wszystkim,
lecz bez zdrowia wszystko jest niczym"

Medycyna rodzinna skupia się na profilaktyce zdrowotnej oraz diagnozowaniu i leczeniu chorób wszystkich członków rodziny. Obejmuje kompleksową opieką zarówno niemowlęta, dzieci, jak i osób dorosłych. Lekarze medycyny rodzinnej są lekarzami pierwszego kontaktu i chociaż na co dzień sami mogą stawiać diagnozę, w niektórych wypadach kierują swoich pacjentów do specjalistów. W naszym zakładzie opieki zdrowotnej możesz liczyć na chętnych do pomocy, wykwalifikowanych oraz doświadczonych lekarzy rodzinnych.

Medycyna rodzinna Sosnowiec – czym się zajmuje?

Zakres obowiązków lekarza rodzinnego jest naprawdę szeroki, stanowiąc filar systemu opieki zdrowotnej. Pacjenci ze swoimi problemami w pierwszej kolejności zgłaszają się właśnie do lekarza rodzinnego, licząc na wstępne rozpoznanie dolegliwości i ustalenie planu leczenia.

Lekarz medycyny rodzinnej zajmuje się koordynowaniem opieki zdrowotnej pacjentów, co obejmuje organizowanie drogi leczenia i profilaktyki. Udziela rad, wystawia opinie na temat stanu zdrowia oraz kieruję do specjalistów. Do jego obowiązków należy prowadzenie pacjentów z przewlekłymi chorobami oraz zapewnienie długotrwałej opieki. Ponadto promuje zdrowy styl życia oraz zajmuje się zdrowiem lokalnej społeczności. Lekarze rodzinni zarówno przyjmują pacjentów w gabinetach, jak i przeprowadzają wizyty domowe.

Medycyna rodzinna Sosnowiec – kiedy udać się do lekarza?

Lekarz medycyny rodzinnej zajmuje się najczęstszymi jednostkami chorobowymi. Dlatego, w przypadku niepokojących objawów, zamiast odrazu udać się na konsultację z konkretnym specjalistą, warto zasięgnąć opinii lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie podstawowych badań i upewni nas, czy naprawdę potrzebujemy pomocy specjalisty – jak wiadomo, nie każdy ból brzucha wymaga wizyty u gastrologa, a ból głowy konsultacji z neurologiem. Do lekarza medycyny rodzinnej warto udać się też w celu przeprowadzenia szczepienia czy bilansu zdrowia dziecka oraz uzyskania skierowania na zabiegi rehabilitacyjne, leczenie uzdrowiskowe czy też wykonanie ogólnego badania krwi.