Ukryj menu

Punkt Zabiegowo – Zastrzykowy

  • Punkt pobrań czynny 8:00 – 9:00
  • Godziny przyjęć: w ramach NFZ dla pacjentów poradni poz czynny codziennie 8:00-18:00
  • Godziny przyjęć: w ramach usług prywatnych 8:00-19:00

Badanie EKG

Badanie EKG spoczynkowe wykonujemy w godzinach 8.00-19.00. Badanie zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej pracy serca, zaburzeń rytmu itp..

Typowe wskazania do badania to:

  • zaburzenia rytmu serca (diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez pacjenta;
  • bradykardia – wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę – wykluczenie bloku serca (zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych.
  • choroba niedokrwienna serca – zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego;
  • ocena sprawności stymulatora serca u pacjentów ze wszczepionym rozrusznikiem (stymulatorem serca;
  • omdlenia, zasłabnięcia, utraty przytomności – potwierdzenie lub wykluczenie przyczyn kardiologicznych.

Badanie EKG metodą Holtera jest modyfikacją zwykłego – spoczynkowego badania EKG. Różnica polega na tym, że badanie metodą Holtera trwa przez całą dobę a nie kilkadziesiąt sekund jak przy tradycyjnym badaniu EKG. Podczas wizyty u kardiologa na twojej klatce piersiowej przyklejone zostaną specjalne jednorazowe elektrody. Zapis EKG w sposób ciągły rejestrowany jest na taśmie magnetofonowej lub innym nośniku danych np. karty pamięci Flash w urządzeniu przypominającym wielkością i wyglądem walkmana. Urządzenie to zamocowane jest w specjalnej “kaburze”, z którą pacjent nie rozstaje się przez cały czas badania.

Spirometria

Spirometria – rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Spirometria ma na celu określenie rezerw wentylacyjnych układu oddechowego. Badanie wykonuje się przy pomocy urządzenia zwanego spirometrem.

Spirometria jest niezbędna do rozpoznania i kontroli efektów leczenia częstych chorób układu oddechowego.

Umów się na wizytę

Skontaktuj się

Sobieskiego 21

ul. Sobieskiego 21
Sosnowiec
8:00-18:00

gen. Stefana Grota-Roweckiego 179

ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego 179
Sosnowiec
8:00-18:00

Będzińska 41

ul. Będzińska 41
Sosnowiec
8:00-18:00