Ukryj menu

Fala uderzeniowa Sosnowiec

Terapia falami uderzeniowymi jest chętnie stosowana w rehabilitacji, ortopedii, fizjoterapii oraz medycynie sportowej. To jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia w przypadku schorzeń narządu ruchu. Ma działanie regeneracyjne, przeciwbólowe oraz zwiększa ukrwienie, stymulując gojenie się tkanek. To metoda nieinwazyjna, która przynosi dobre efekty, przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony sąsiadującym tkankom. W naszym Zakładzie Opieki Zdrowotnym z siedzibą w Sosnowcu wykonujemy zabiegi falą uderzeniową przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury.

Fala uderzeniowa Sosnowiec – jak wygląda zabieg?

Zabieg falą uderzeniową wykonuje się za pomocą specjalnych aparatów generujących ciśnienie w obrębie tkanki nawet do 100 MPa w czasie kilkunastu nanosekund. Ciśnienie to może następnie gwałtownie spadać, aż do wartości ujemnych. Proces ten zmniejsza napięcie mięśni i hamuje powstawanie skurczów oraz zwiększa przepływ krwi, w efekcie działając przeciwbólowo i regenerująco. Fala uderzeniowa zwiększa także produkcje kolagenu oraz wpływa na rozpuszczanie zwapniałych fibroblastów. W zależności od schorzenia stosuje się różną częstotliwość impulsów i głębokość penetracji oraz różne rodzaje fal.

Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest dokładna diagnostyka, obejmująca wywiad lekarski i badanie fizjoterapeutyczne. Terapię falami uderzeniowymi można przeprowadzić już na pierwszej wizycie. Zabieg trwa kilka minut i poleca się przeprowadzenie kilku sesji w tygodniowych odstępach.

Fala uderzeniowa Sosnowiec – komu jest polecana?

Fala uderzeniowa stosowana jest w schorzeniach dotyczących układu mięśniowo-szkieletowego. Przynosi dobre efekty w przypadku zmian zwyrodnieniowych i zapalnych, takich jak łokieć tenisisty i golfisty, kolano skoczka, zapalenie ścięgna Achillesa czy zapalenie rotatorów stawu ramiennego. Wysoką skuteczność wykazuje w leczeniu ostrogi piętowej, zapalenia powięzi podeszwy stopy oraz zwapnień okołostawowych i w obrębie ścięgien mięśni. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ostre stany zapalne.

Fala uderzeniowa (Sosnowiec) dostępna jest w naszych przychodniach

ul. Sobieskiego 21

ul. Będzińska 41

Umów się na wizytę

Skontaktuj się

Sobieskiego 21

ul. Sobieskiego 21
Sosnowiec
8:00-18:00

Będzińska 41

ul. Będzińska 41
Sosnowiec
8:00-18:00