Ukryj menu

Gabinet Zdrowia Psychicznego

W gabinecie zdrowia psychicznego znajdziesz lekarzy specjalizujących się w diagnozowaniu i leczeniu osób z problemami psychicznymi. Psychiatrzy i psychoterapeuci mają głęboką wiedzę na temat zdrowia fizycznego i psychicznego oraz ich wzajemnego wpływu.

Pomagają osobom ze schorzeniami psychicznymi, takimi jak schizofrenia, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia odżywiania i uzależnienia.

Czym zajmuje się lekarz psychiatra?

Psychiatrzy diagnozują i leczą choroby lub zaburzenia zdrowia psychicznego. Zapewniają leczenie psychologiczne, przepisują leki, czasem też wykonują zabiegi związane ze zdrowiem psychicznym, takie jak terapia elektrowstrząsowa.

W ramach swojej pracy psychiatra może:

  • zapewnić pilną opiekę w przypadku nagłego epizodu choroby;
  • pomóc w radzeniu sobie z długotrwałym problemem związanym ze zdrowiem psychicznym;
  • prowadzić psychoedukację, udzielać porad dotyczących zmian stylu życia;
  • pracować z indywidualnie z pacjentem lub z pacjentem, jego rodziną lub opiekunami;
  • udzielać drugich opinii i porad innym lekarzom i pracownikom służby zdrowia w przypadku chorób wpływających na zdrowie psychiczne;
  • leczyć osoby uzależnione.

Kiedy udać się do lekarza psychiatry?

Wizyta u psychiatry jest ważna dla zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Niestety większość ludzi nie szuka pomocy, dopóki sytuacja nie stanie się ekstremalna. Warto pamiętać, że nigdy nie jest za wcześnie, aby szukać profesjonalnej pomocy, wskazówek lub po prostu porozmawiać z kimś. Istnieje wiele leków, które mogą pomóc złagodzić lub wyeliminować uczucie lęku lub depresji. W połączeniu z terapią, możliwe jest ponowne cieszenie się życiem i życie wolne od psychicznego i emocjonalnego ucisku spowodowanego przez depresję lub zaburzenia lękowe.

Psychiatrzy zajmują się także leczeniem uzależnień i umożliwiają osobom uzależnionym od narkotyków czy alkoholu rozpoczęcie życia na nowo. Lekarz może zalecić terapię i leki, które pomogą złagodzić objawy odstawienia.

Nasi specjaliści

lek. Aleksandra Barabasz-Gembczyk

lek. Aleksandra Barabasz-Gembczyk

psychiatra
lek. Anna Trzcińska-Wontek

lek. Anna Trzcińska-Wontek

specjalista psychiatra, lekarz POZ

Umów się na wizytę

Skontaktuj się

Sobieskiego 21

ul. Sobieskiego 21
Sosnowiec
8:00-18:00