Ukryj menu

Stomatologia

Stomatologia jest dyscypliną medyczną zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób zębów i dziąseł. Lekarz stomatolog może korzystać z różnych narzędzi diagnostycznych w celu identyfikacji problemów w jamie ustnej, w tym badań obrazowania medycznego w celu obejrzenia zębów, posiewów w celu zbadania możliwości infekcji bakteryjnych, badań fizykalnych i badań krwi, aby sprawdzić, czy problemy z jamą ustną są powiązanie z innymi chorobami.

Czym zajmuje się lekarz stomatolog?

Dentysta diagnozuje i leczy problemy dziąseł, zębów i jamy ustnej. Podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych dentyści korzystają z nowoczesnych technologii i sprzętu, aby zapewnić wysoką jakość usług oraz zapobiec nawrotom chorób.

Niektóre zabiegu stomatologiczne, które świadczymy w naszej poradni:

  • Edukacja w zakresie higieny jamy ustnej;
  • Wypełnianie ubytków;
  • Usuwanie kamienia lub próchnicy;
  • Leczenie kanałowe lub usuwanie uszkodzonych zębów;
  • Zdjęcia rentgenowskie szczęki i diagnostyka chorób;
  • Podawanie znieczulenia;
  • Sprawdzanie wzrostu zębów mlecznych czy stałych u dzieci.

Kiedy udać się do lekarza stomatologa?

Przegląd stomatologiczny powinno się robić co sześć miesięcy, niezależnie od tego, czy występują jakieś objawy choroby. Na takiej wizycie sprawdzi, czy nie ma oznak problemów z dziąsłami lub próchnicy. Higienistka dentystyczna oczyści również Twoje zęby, aby usunąć osad i kamień nazębny, które są przyczyną próchnicy zębów i chorób dziąseł.

Ból lub obrzęk szyi, ust lub twarzy może być oznaką, że coś jest nie tak. Podobnie, jeśli występuje krwawienie dziąseł lub problemy z żuciem lub połykaniem, powinno się umówić się na wizytę dentystyczną. Ból zębów jest często oznaką, że wymagane jest natychmiastowe leczenie.

Nasi specjaliści

dr dent. Agnieszka Stępień

dr dent. Agnieszka Stępień

dentysta

Umów się na wizytę

Skontaktuj się

Sobieskiego 21

ul. Sobieskiego 21
Sosnowiec
8:00-18:00